Lrf Nedir

Lrf Hakkında her şey !

Yeni Başlayanlar için uygun fiyatlı LRF Seti

Merhaba, bu yazımda LRF avcılığına yeni başlayacak olanlar için uygun fiyatlı bir set yapacağız. En uygun fiyatlı set olmayacak performans alabileceğiniz en uygun fiyatlı LRF setini yapacağım. Öncelikle LRF Nedir? bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kamış : LRF avında kamışın performansı bana göre LRF avındaki başarıyı etkileyen en önemli faktör. Bu yüzden kamışa daha çok önem vereceğim.

  • Shimano Catana 1-11 ( Kullandığım kamış genelde istavrit avlarında kullanıyorum gayet esnek )
  • Kudos Light Style ( Kullanmadım fakat çok olumlu yorumlar alıyor. Atar aralığını hedef balık ve meranıza göre yapmalısınız eğer sert kamış istiyorsanız 2-8 öneririm o bile yumuşak kalıyor. 0.5-5 gereğinden fazla esnek hoşuma gitmedi. 1-7 fena değil. )
  • Okuma Dead Ringer ( Fiyat/Performans olarak çok iyi. Gövdeden esniyor. )

Bu kamışları gönül rahatlığıyla alabilirsiniz hepsi Fiyat/Performans ürünü.

Makine : LRF Makinesi olarak dört önerim var

1 – Shimano Hyperloop 1000 : Uygun fiyatlı, Shimano kalitesi, hafif oluşu gibi bir çok avantajı var.
2 – Okuma Dead Ringer 1000 : Uygun fiyatı, Ömür boyu garantisi, yine hafif oluşu gayet kullanışlı bir makine olduğunu gösteriyor.
3 – Okuma Alaris 2000 : Fiyat olarak uygun, Ömür boyu garantisi ve yeterli özellikleriyle tercih edilebilir bir makine.
4 – Okuma Ceymar ctx 1000 :
Fiyatı diğerlerine göre daha pahalı bütçeniz yeterli ise kesinlikle bu makineyi tercih etmelisiniz

Bu iki makine yeni başlayanlar için gayet uygun ve yeterli performansta olan makinelerdir.

İp / Misina Tercihi : Uygun fiyatlı ip misina olarak tek bir tavsiyem var.

1 – Lotus 6 Örgülü 0.06 ip : Fiyatı ip misinalarla karşılaştırdığımızda mükemmel. Fiyatına göre sağlamlığı vs her şeyi harika kesinlikle kullanabilirsiniz.

Bu ekipmanlar arasında meranıza, hedef balığınıza göre kombininizi yapabilirsiniz. Setinizi kurarken sakın acele etmeyin ilerde pişman olursunuz. Daha da uygun fiyata almak istiyorsanız ikinci el alabilirsiniz çok daha uygun fiyata geliyor.

  1. Lrf nedir diye görünce ilk defa gördügüm ve duydugum bir terim olunca merak ettim en azından bilgi sahibi oldum teşekkür ederim

  2. Balık avlama merakı olan biri olarak son günlerde lrf ile ilgili araştırma içindeydim sitenizde çok kapsamlı bilgiler edindim, teşekkürler en kısa zamanda bu seti almayı düşünüyorum.

    1. Rica ederim. Artık siz de bizdensiniz 🙂 set kesinlikle bu olsun diye bir şey yok ben bunları öneriyorum başka ekipmanlar da kullanabilirsiniz size kalmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir